Smegenų aneurizmos operacija sukelia kardiovaskulinės sistemos atsaką tarp patyrusių neurochirurgų

actaŽurnale Acta Neurochirurgica (ISI WOS citavimo indeksas 1.766) skelbiamas mokslinis straipsnis rodantis kad smegenų aneurizmos operacija sukelia reikšmingą kardiovaskulinės sistemos atsaką tarp patyrusių neurochirurgų. Šis tyrimas nurodo, kad neurochirurgai patiria stresą operacijos metu. Straipsnio autorius LBPD narys dr. Adomas Bunevičius (LSMU Neuromoklsų institutas ir Neurochirurgijos klinika).

Pastaruoju metu skiriamas vis didesnis dėmesys gydytojų sveikatai. Keletoje nedidelių mokslinių tyrimų nustatyta, kad operacijos metu aktyvuojama chirurgų simpatinė ir kardiovaskulinė sistemos. Šiame tyrime autoriai analizavo patyrusių neurochirurgų arterinį kraujo spaudimą ir širdies susitraukimų dažnį 42 smegenų aneurizmos operacijos metu, Tyrimo metu nustatyta, kad smegenų aneurizmos operacijos metu arterinis kraujo spaudimas ir širdies susitraukimų dažnis padidėjo. Šis atsakas nebuvo susijęs su pacientų būklės sunkumu.

Reikalingi tolesni tyrimai analizuojantys veiksnius susijusius su gydytojų patiriamu stresu darbe bei intervencijos, kurios galėtų sumažinti gydytojų stresą ir taip pagerinti gydytojų sveikatą.

Straipsnį galite skaityti ČIA.