Papildomas skydliaukės hormono trijodotironino (T3) skyrimas pagreitina ir sustiprina risperidono antipsichozinį veikimą, gydant pacientus sergančius ūmine šizofrenija

journal_of_psychiatric_research2015 m. gruodžio mėn. žurnale Journal of Psychiatric Reseach (ISI WOS citavimo indeksas 3.96) paskelbti dvigubai aklo, atsitiktinės atrankos, placebu kontroliuojamo klinikinio tyrimo rezultatai rodantys, kad skydliaukės hormonas trijodotironino (T3) pagreitina ir sustiprina risperidono antipsichozinį veikimą gydant pacientus sergančius ūmine šizofrenija

Straipsnio autoriai LBPD nariai dr. Vesta Steiblienė (Psichiatrijos klinika, LSMU), dr. Adomas Bunevičius (Neuromokslų Institutas, LSMU) ir dr. Robertas Bunevičius.

Esama pakankamai įrodymų, kad papildomas T3 skyrimas siejamas su antidepresantų veikimo sustiprinimu gydant pacientus, sergančius depresiniu sutrikimu. Tačiau tik keletas tyrimų vertino papildomą skydliaukės hormonų skyrimo veiksmingumą gydant šizofrenija sergančius pacientus tipiniais pirmos kartos antipsichoziniais vaistais (fenotiazinais ir chlorpromazinu).

Šiame straipsnyje autoriai pristato pirmojo dvigubai aklo, atsitiktinės atrankos, placebu kontroliuojamo klinikinio tyrimo duomenis, kuriame buvo vertintas papildomo gydymo skydliaukės hormonu trijototironinu  (T3) veiksmingumas ir saugumas, gydant šizofrenija sergančius pacientus atipiniu antipsichoziniu vaistu risperidonu.

Atlikto tyrimo rezultatais buvo pirmą kartą nustatyta, kad papildomas trijodotironino (T3) skyrimas kartu su risperidonu ne tik pagreitina ūmine šizofrenija sergančių pacientų sveikimą, bet ir sustiprina atsaką į gydymą. Tokie pacientai stacionare gydomi trumpiau bei išvyksta ambulatorinio gydymo tęsimui, būdami geresnės psichinės būsenos. Tyrime taip pat nustatyta, kad risperidono ir T3 derinys gydymo eigoje buvo gerai pacientų toleruojamas, nesukėlė sunkių nepageidaujamų reiškinių, todėl buvo vertintas kaip kliniškai saugus.

Šio tyrimo rezultatai tai naujas ir reikšmingas radinys kasdienėje klinikinėje praktikoje gydant pacientus, sergančiusūmine šizofrenija.

Straipsnį galite skaityti ČIA.